صفحه 4 از 11 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 107

موضوع: خاطرات نجومی

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8
    تشکر شده 157 بار در 34 ارسال

Wink خاطرات نجومی

سلام به شما دوستان عزیز؛
    این تاپیک اختصاص داده شده به خاطرات نجومی جالب و جذاب شما.
    شما می تونید خاطرات قشنگتون رو بگید تا بقیه هم از خواندن اونها لذت ببرن و برای دوستانتون هم تجدید خاطره باشه.

2. Top | #31
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط پیام بهرام پور نمایش پست ها
    آقا مطمئنی پلیس برده و آقای دزد زحمت این کار رو نکشیدن؟

خیر کار پلیس مهربونه که البته یکی از همکاراش پیشنهاد کرده بود اونجاپارک کنم !
    امضای ایشان

3. 3 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #32
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    166
    تشکر شده 1,131 بار در 150 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط orion نمایش پست ها
    یکی دیگه از خاطرات نجومی من اینه که یه بار داشتم بالای پشت بوم خونمون عکاسی میکردم البته قضیه برمیگرده به یه هفته پیش بر میگرده::::

تقریبا اواسط شب بود و مثلث تابستانی داشت غروب می کرد و من هم خواستم که از غروب با شکوه صورت فلکی دجاجه یا قو یا صلیب شمالی توی نور شهری عکس خوب بگیرم ولی هرچه کردم زاویه دیدم مناسب عکاسی نشد و از اونجایی هم که محو تماشای آسمون شده بودم بدون توجه به اینکه روی پشت بومم همینطوری عقب عقب رفتم که................!!!

یه جای خوب رو پیدا کردم و دوربین رو گذاشتم و زمان باز موندن شاتر رو روی 30 ثانیه تنظیم کردم وقتی دکمه رو فشار دادم یک قدم عقب رفتم و یه لحظه به خودم اومدم که رو هوا معلق بودم و بعد طی چند ثانیه وصیت کردم و از نجوم هم خداحافظی کردم ..............!!!!!!!! ...!:

بالاخره داداشم اومد و منو از روی بالکن جمع کرد، خدارو شکر زیاد چیزیم نشده بود فقط دستم یه جورایی شده و اکثر پستهایی رو که میذارم داداشم تایپ می کنه مثل همین الان......

عکس اون روز رو الان تو دستم نیست ولی هر وقت رسید میذارم که شما هم تو درد من سهیم بشید!!!!!!!!!:
    ای وایییییییییییی داداش کوچولو یکم مواظب خودت باش دیگه .... درسته عشق نجومه و حواس پرتی!!!!ولی باید مواظب باشیا

__________________________________________-
    در مورد خاطره هم حرفی نیست برای گفتنم!:-(((((((((
    یه رصدی یونیومون گذاشته بودیم که اتفاق خاصی نیفتاد یکم پشه ریخت سرمون ...یکمم حراست هی میرفت و میومد ...به خوبی و خوشی تموم شد....خاطره ما به سر رسید سیاره ما به خونش نرسید!
    ویرایش توسط shiva : 10-08-2010 در ساعت 11:55 PM
    امضای ایشان
    ديرزماني است كه حرفي برايم تكرار مي شود
    حرفي كه هر روز از ذهن آشفته ام ميگذرد
    اما در لحظه بيان همه به آن مي خندند
    ولي ديگر مي خواهم فرياد بزنم
    " من گم شده ام"

5. 5 کاربر مقابل از shiva عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #33
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    58
    تشکر شده 271 بار در 42 ارسال

امان از معلمین ظالم

یکی از خاطرات بیاد موندنی من توی اولین تور رصدی که به همراه معلم نجومم یعنی دکتر نوروزی رفتم اتفاق افتاد . بعد از یک شب پر بار و پر کار ، صبح موقع برگشتن همه سوار مینیبوس شدیم و من از شدت خستگی همون دقایق اول خوابم برد . من معمولا صبحا بیشتر خواب میبینم تا شبها . اون روز هم طبق معمول یه خوابی تو مینیبوس دیدم . توی خواب من داشتم با کسی که به خاطره اون این بغل زدم "عاشق" d: ، تو بارون ، توی یک باغ سرسبز میدویدم و خیلی ازینکه زیر بارونم لذت میبردم ، تا اینکه کم کم متوجه شدم داره قطره های بارون دیگه آزارم میدن و از ریختن بارون روی سر و صورتم اذیت میشم ،
    تا اومدم بفهمم برای چی ، یهو از خواب پریدم و دکتر نوروزی رو در حالی که آب معدنی که دستش بود را رو صورتم خالی میکرد ، دیدم که میگفت :
    بجه نخواب

7. 13 کاربر مقابل از امین تره کار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #34
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    58

روزی که تلسکوپ 10 اینچ sky watcher (پایه دابسونی ، ازون سفیدا که همتون دیدین) رو خریدم ، با بابام دوتایی رفته بودیم بخریمش و مادرم خونه مونده بود . وقتی برگشتیم خونه و من تلسکوپو جلوی مادرم ، وسط حال خونه در آوردم ، تا مادرم اونو دید گفت :
    وااااا ..... این چیه ؟!! ..... آبگرمکنه ؟
    .
    .
    .
    .
    .
    دیگه ازون به بعد من به تلسکوپای sky watcher دابسونی که از همون سفیدای خودمن ، میگم آبگرمکن D: . اسم خوبیه ، نه ؟

9. 10 کاربر مقابل از امین تره کار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #35
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امین تره کار نمایش پست ها
    روزی که تلسکوپ 10 اینچ sky watcher (پایه دابسونی ، ازون سفیدا که همتون دیدین) رو خریدم ، با بابام دوتایی رفته بودیم بخریمش و مادرم خونه مونده بود . وقتی برگشتیم خونه و من تلسکوپو جلوی مادرم ، وسط حال خونه در آوردم ، تا مادرم اونو دید گفت :
    وااااا ..... این چیه ؟!! ..... آبگرمکنه ؟
    .
    .
    .
    .
    .
    دیگه ازون به بعد من به تلسکوپای sky watcher دابسونی که از همون سفیدای خودمن ، میگم آبگرمکن D: . اسم خوبیه ، نه ؟

دوست عزیز ، من در زمان نچندان دوری در ارزوی یکدونه از این ابگرمکن ها ، از نوع 6 اینچش بودم

حالا بپا یک دفعه سر نره این دیگ بخارت
    امضای ایشان

11. 9 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #36
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    58

نقل قول نوشته اصلی توسط mhn نمایش پست ها
    دوست عزیز ، من در زمان نچندان دوری در ارزوی یکدونه از این ابگرمکن ها ، از نوع 6 اینچش بودم

حالا بپا یک دفعه سر نره این دیگ بخارت
    آره موافقم و خیلی نداشتنش حسرت بر انگیزه ، منم در حسرت نداشتنش باید 2 سال خرخونی میکردم و دو سال از سال های تحصیلیم رو معدل بالای 19 میاوردم . اما اگه راستشو بخواین نه تنها دیگ بخارش سر نمیره بلکه خالی و کهنه هم شده الانم نقش چوبلباسی رو تو اتاقم داره ، و حالا واسه اون همه وقتی که میتونستم تفریح کنم یا لا اقل واسه یه چیز دیگه که همیشه کاربرد داشته باشه و تازه باشه ، صرف می کردم و خر میزدم ، حسرت میخورم . واقعا هزینه های هنگفت برای خریدن ابزارهای غول پیکر که تنها کاربردشون واسه آدم رصد باشه کار اشتباهیه . من به دوستانی که شاید همین الآن که این پست رو میخونن ، تو حسرت داشتن یکی از همین ابزارها هستند ، میگم که خودتونو اذیت نکنین چون داشتنش هم به صورت خصوصی کمکی به علم نجوم شما نمیکنه و خیلی زود واستون مثه یه لکه رنگی گوشه خونه میشه و یا اینکه ازش سیر میشین و یکی بزرگترشو میخواین
    اگه از رصد کردن لذت میبرین سعی کنین از ابزارهای دیگران استفاده کنین
    امضای ایشان
    هر چی شعر عاشقانست من برای تو نوشتم
    تو جهنم میسوختم ، می نوشتم تو بهشتم

13. 7 کاربر مقابل از امین تره کار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #37
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

من اعتراض دارم!!!!
    میدونی منجم های بزرگ آماتور در خارج از کشور با همین تلسکوپ های دابسونی کوچک تا حالا چندین سیارک و دنباله دار کشف کردن؟!! اگه عکس این ادمه هارو بعده رصد ببینی میبینی که کله صورتشون قرمز شده به جز جشم و اطراف چشمشون که کمی سفید باقی مونده!!! :d
    میدونی همین آقای پاریک مور از علاقه مندان شدید ماه هستن و کلا ماه رو مثله کف دستشون میشناسن!!!؟؟اون کل ماه رو با همین تلسکوپ های دابسونی کوچیک رصد کرده و از همه مهم تر ثبت!! اگه دوربین عکاسی داری و میتونی از پشت چشمی تلسکوپ عکاسی کنی مطمئن باش ماه به قدری باعث شگفت زدگیت بشه که خودت رو فراموش کنی!!!
    اینو به تمام دوستانی که تلسکوپ دارن و ازش خسته شدن دارم میگم! همین ماه بهترین موضوع برای رصد با همین تلسکوپ ها و رصد و ثبته!میتونید چیزایی خیلی عجیب و تازه ای رو روی سطحش پیدا کنید که ممکنه تا حالا هیچ کسی ندیده!!!
    من خودم هنوز تلسکوپ ندارم ( پزوهش سرای شهر داره و رصد زیاد کردم باهاشون) با اینکه چندین ساله نجوم می خونم!! اگه تلسکوپ دارید و نمی دونید چیکار کنید فقط بهش فکر کنید و ببینید چیکار میتونید بکنید! میتونید کارای ابدایی انجام بدید! میتونید انواع اشکال هندسی رو جلوی دهانه ی ورودی نور تلسکوپ قرار بدید و تو عکاسی ببینید چه اشکالی اطارف ستاره ایجاد میشه!!
    مثلا همین چهار پر بودن هلندر آیینه ثانویه باعث میشه ستاره های پرنور در هنگام عکاسی، اطراف ستاره یه چهار پر شکل بگیره!حالا خودتون تغییرش بدید با قرار دادن اشکال متفاوت!
    دنباله آسمون دنباله هر چیزی بگردید چیزه جالبی پیدیا میکنید!!! ممکنه شکل ستاره ها شبیه به یه شکل خاص بشه! مثلا یه چند ظلعی منتظم! یا کاملا دایره ای!!
    اینارو گفتم تا بدونید کارای زیادی میتونید انجام بددید و این همه دل سرد نشید!

15. 12 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #38
    کاربر ممتاز
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    115
    تشکر شده 1,325 بار در 159 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط امین تره کار نمایش پست ها
    یکی از خاطرات بیاد موندنی من توی اولین تور رصدی که به همراه معلم نجومم یعنی دکتر نوروزی رفتم اتفاق افتاد . بعد از یک شب پر بار و پر کار ، صبح موقع برگشتن همه سوار مینیبوس شدیم و من از شدت خستگی همون دقایق اول خوابم برد . من معمولا صبحا بیشتر خواب میبینم تا شبها . اون روز هم طبق معمول یه خوابی تو مینیبوس دیدم . توی خواب من داشتم با کسی که به خاطره اون این بغل زدم "عاشق" d: ، تو بارون ، توی یک باغ سرسبز میدویدم و خیلی ازینکه زیر بارونم لذت میبردم ، تا اینکه کم کم متوجه شدم داره قطره های بارون دیگه آزارم میدن و از ریختن بارون روی سر و صورتم اذیت میشم ،
    تا اومدم بفهمم برای چی ، یهو از خواب پریدم و دکتر نوروزی رو در حالی که آب معدنی که دستش بود را رو صورتم خالی میکرد ، دیدم که میگفت :
    بجه نخواب
    wow!!!!!!!!!!!!!
    چه قشنگ و عشقولانه که به خاطرش میدویدید!!!!!!!!!!!!
    حالا بهش رسیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟( شوخی کردم...)
    باحال بود خاطرتون
    بی نقطه...

17. 6 کاربر مقابل از sara sadeghian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #39
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    283
    تشکر شده 6,306 بار در 874 ارسال

شنبه شب جای همگی خالی خونه خالی شد و منم به یاده بچگی (10 12 سالگی!) رفتم بالن گازی درست کنم!و البته با هزار مکافات (نمدونم دسته شیر گاز پیچش باز نمیشد و شلنگ گاز پیدا نمیشد و ...) برای اولیش یه کیسه نایلون نان ( از اون بزرگا!) پر گاز کردم و بهش یه برگه پیغام زدم که پشتش مشکی رنگ زدم!(که تو هوا دیده شه!) پیغام هم در مورد این بود که شما هم میتونید تلسکوپ بسازید و به فکر رشته های علوم پایه در دانشگاه ها باشیم و زندگی بی خطری داشته باشید! دمه غروب بود که پروازش دادم از پشت بوم!عکس اولی و دومی واسه بالن تکی هستش ولی دیدم خیلی باحال پرواز کرد رفتم دوتایش رو ساختم! این دفعه دوتا نایلون رو پره گاز کردم و با دوتا برگه A4 که پشتشون سیاه و این طرفشون ( یاده این سایت و فرومش افتادم) ادرس سایت و فروم اوااستار رو نوشتم! ( فقط روممممممممممم به دیوار رومممم به دیوار ادرس سایت اوا استار رو اشتباهی نوشتم! www.avastar.com نوشتم به جای اینکه بنویسم www.avastarco.com ( اینم اتفاقی شد اگه نت داشتم می ومدم و ادرس درستشو پیدا میکردم!) درکل رووووممممم به دیوار!) رفتم و دومین بالت دوتایی رو پرواز دادم البته هوا تاریک شده بود و خوب عکسش نی افتاد! ولی زوم کنید معلومه! مقارنه ماه و بالن!
    نمیدونم تا حالا این کارو انجام دادی یا نه ولی چیزه خیلی جالبی میشه! با رعایت نکات ایمنی امتحانش ضرری نداره!

اولیه خوده بالن تو اسمونه و دومی عکس هم مسیرشه که رسم کردم!

عکس اولی بالن دومی رو که فرستادم رو نشون میده و عکس دوم هم مقارنه ماه و بالن که برای دیدن بالن باید شب چراغ های اتا رو خاموش کنید تا بتونید با زور ببینید!
    راستی من یه سوالی برام پیش اومده بود و به نظر جوابش این میشه!
    این بالن در نهایت چه بلای سرش میاد؟
    فکر کنم این طوری باشه که تا اونجایی که میتونه بالا میره تا به محیطی میرسه که فشارش کمتر از خوده فشار داخل بالنه و باعث میشه منفجر یا گازش از خروجی بیرون بزنه و سقوط کنه!کاش الان میدونستم اون دوتا بالن کجاست!!!!!! بالن ها به سمت تهران روانه شدنا!!!ولی حالا شو نمیدونم!
    ----------------------------
    منتقل شد..!
    ویرایش توسط na3r : 10-18-2010 در ساعت 05:18 PM دلیل: قابل مشاهده کردن عکس ها.

19. 11 کاربر مقابل از 169 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

20. Top | #40
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    131
    تشکر شده 5,043 بار در 474 ارسال

جالب ناک...

خاطرات نجومی         
    نقل قول نوشته اصلی توسط astronomer169 نمایش پست ها
    شنبه شب جای همگی خالی خونه خالی شد و منم به یاده بچگی (10 12 سالگی!) رفتم بالن گازی درست کنم!و البته با هزار مکافات (نمدونم دسته شیر گاز پیچش باز نمیشد و شلنگ گاز پیدا نمیشد و ...) برای اولیش یه کیسه نایلون نان ( از اون بزرگا!) پر گاز کردم و بهش یه برگه پیغام زدم که پشتش مشکی رنگ زدم!(که تو هوا دیده شه!) پیغام هم در مورد این بود که شما هم میتونید تلسکوپ بسازید و به فکر رشته های علوم پایه در دانشگاه ها باشیم و زندگی بی خطری داشته باشید! دمه غروب بود که پروازش دادم از پشت بوم!عکس اولی و دومی واسه بالن تکی هستش ولی دیدم خیلی باحال پرواز کرد رفتم دوتایش رو ساختم! این دفعه دوتا نایلون رو پره گاز کردم و با دوتا برگه a4 که پشتشون سیاه و این طرفشون ( یاده این سایت و فرومش افتادم) ادرس سایت و فروم اوااستار رو نوشتم! ( فقط روممممممممممم به دیوار رومممم به دیوار ادرس سایت اوا استار رو اشتباهی نوشتم! www.avastar.com نوشتم به جای اینکه بنویسم www.avastarco.com ( اینم اتفاقی شد اگه نت داشتم می ومدم و ادرس درستشو پیدا میکردم!) درکل رووووممممم به دیوار!) رفتم و دومین بالت دوتایی رو پرواز دادم البته هوا تاریک شده بود و خوب عکسش نی افتاد! ولی زوم کنید معلومه! مقارنه ماه و بالن!
    ......

اولا واقعا آفرین...

خیلی کار جالب و در عین حال خطر ناکی انجام دادی.آقای ایمنی نیومد بهت هشدار بده؟؟؟

اما ای کاش این تاپیک رو توی خاطرات نجومی می گفتی.

منتقل شد..!
    ویرایش توسط na3r : 10-18-2010 در ساعت 05:21 PM
    امضای ایشان
    همیشه مراقب اشتباه دوم باش!
    اشتباه اول حق توست...!

21. 4 کاربر مقابل از محمدرضا صادقیان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 4 از 11 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع