صفحه 19 از 22 نخستنخست ... 91516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 214

موضوع: گزارش های رصدی اعضا آوااستار

1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    479
    تشکر شده 553 بار در 57 ارسال

smile گزارش های رصدی اعضا آوااستار

این تاپیک جهت ارسال گزارشهای دوستان از برنامه های رصدی ایجاد شده.

امیدواریم با ارسال این گزارش ها مکان های مناسب رصدی معرفی شده تا همه ی دوستان با این مکان ها آشنا شوند و نیز می توانیم از تجربیات شبهای رصدیشان استفاده کنیم.

2. Top | #181
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

خیلی وقت بود که دیگه رصد در تهران را , در برنامه های نجومی نداشتم.مگر اینکه اتفاقی خاص یا رویداد مهمی قرار بود اتفاق بیفته.

مثلا" برای دیدن دنباله دار پان استارز وقت میذاشتم.

ولی اینکه رصدی عادی انجام بدم نه!

رصد خارج شهر هم که با توجه به مشغله ها و شرایط سفر به مناطق خارج شهر نهایتا" در هر ماه یکبار بیشتر نمیشه انجام داد.

این بود که به ناگهان شوق رصد در شهر تهران با تمام محدودیتها و مشکلاتش من را فرا گرفت.

جای دوستان خالی در سکوت شبانه به پشت بام رفتم و اجرام دوست داشتنی آسمان را نظاره کردم.

البته برای رصد نواختر جدیدا" کشف شده کمی دیر شده بود و آن قسمت آسمان به سمت غرب متمایل شده بود.جائی که آلودگی شهر تهران بسیار زیاد مزاحمت ایجاد میکرد.

همچنین تعدادی ابر , مکررا" مزاحمت ایجاد میکردند.

ابرهائی که نمیدونم کومولوس بود یا استراتوس.من اسمشون رو زیادی لوس میذارم.

تنها ماموریتشان جلوگیری از رویت اجرام آسمانی است.

رویت اجرامی سختی همچون آیسان فعلی , در شهر تهران و با موقعیت نامناسبی که دارد , رویائی بیش نیست.پس فکرش را هم نکردم!

ولی آسمان شهر تهران نیز اجرامی فوق العاده زیبا را نمایان میکند.

سیاره مشتری را برای اولین بار پس از مقارنه باخورشید, رویت کردم.

این سیاره همیشه جذاب بوده و هست.خوشه پروین, کهکشان آندرومدا ,سحابی جبار و حتی سیاره سرخ فام و نزدیک به افق مریخ را نیز رویت کردم.و...

ستاره سیروس هم طلوع کرده و صبحها در افق جنوب شرقی سو سو میزند.

با همین اجرام زیبا و به قول بعضیها تکراری,بسیار مشعوف و خوشحال شدم.

امیدوارم دوستان علاقه مند رصد در شبهای زیبای تابستان را فراموش نکنند.حتی بدون ابزار هم دیدن آسمان شب زیباست.

همچنین امیدوارم گزارشهای رصدی دوستان را بیشتر ببینیم.

چند تصویر که دیشب گرفتم:

مشتری و اقمارش

مشتری و کمربندهایش!

آلودگی نوری روزافزون

سحابی جبار همیشه زیبا

امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

3. Top | #182
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    6374
    تشکر شده 6,841 بار در 590 ارسال

نواختر جدید!

نقل قول نوشته اصلی توسط rezash نمایش پست ها
    همچنین امیدوارم گزارشهای رصدی دوستان را بیشتر ببینیم.
    اطاعت قربان!
    رصد در شهر هم میشه؟!
    البته بیشتر ذکر وقایعه!تا رصد!!

نواختر جدید!سوژه ی رصدی خوبی بود!که باعث شد دیشبب به همراه تعدادی از دوستان نیمه علاقه مند! تلسکوپ رو بلند کنم و برم محل رصدی همیشگیم تو شهر!تاریک و مناسب!(دو هفته برا مجوز کلانتریش دویده بودم!!)بعدش!جدیدا تو این هفته یه نور افکن گذاشتن درست روبروی بنده!:| لزومش رو هم نفهمیدم!
    بگذریم....
    قبل از اینکه تصمیم بگیرم برم!!آسمونو هم نگاه کردم!خوب بود!نه ابری نه چیزی!امن و امان!
    اما.........
    به محض قرار دادن تلسکوپ!یهو دیدم!ماه رفت زیر ابر!
    هیچی منم به خودم امید میدادم!
    -ببین چه سوژه عکاسی خوبی شد ماه وسطش تو ابره بقیش نیست.!
    این عکسش:

میدونم عکس بدی شده!ببخشید دیگه!

هیچی !عقرب هم هیچیش معلوم نبود!حتی antares.

مثلت تابستانی هم کلا هیچیش معلوم نبود!

خواستیم چند تا ام ببینیم!خبری نبود!

خوشبختانه زحل معلوم بود.!

زحل رو تا غروب نکرده دیدیم!در همین حین بود!

که دیگه با خودم میگفتم ابر ها رفتند!چون قیافشون اینو میگفت.!
    اما دیدیم نه!
    نرفتند هیچ بیشتر هم شدند!
    این بود که تلسکوپ رو جمع کردیم و رفتیم سمت منزل!
    خوشه ی پروین!مشتری!جبار! و کلی ام ندیده ماند!هیچی!نواختر جدید هم ندیدیم!

اگه گزارش محسوب نمیشه حذفش کنید!.
    امضای ایشان

4. 17 کاربر مقابل از |Alireza| عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

5. Top | #183
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    2166
    تشکر شده 7,688 بار در 659 ارسال

سلام دوستان
    منم این شب ها هوس کردم رصدی داشته باشم برای اوج بارش که متاسفانه همدان هوا ابری بود دیشب تصمیم گرفتم از بین این همه نور چندتا جرم ببینم
    دیشب تونستم این اجرام رو رصد کنم : M7 - m31 - m16 - m25 - m22- m8- m6 -ngc 884 + ngc 869
    حد قدر آسمان همدان هم با استفاده از چندتا صورت فلکی مختلف به طور میانگین 3.44 بود

راستش دوربینم مدتی خراب شده به جای عکس اسکچ کشیدم :
    M7 - تلسکوپ 8 اینچ نیوتونی - چشمی 25 میلیمتر

6. Top | #184
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4153
    تشکر شده 18,241 بار در 2,271 ارسال

نواختر تازه کشف شده دلفینی ساعت به ساعت در حال درخشانتر شدنه و داره قدرش به مرز 4 میرسه.

دیشب (یعنی اوایل بامداد امروز) این نواختر رو از لابلای ابرها رصد کردم. خیلی جالب بود وقتی داخل تلسکوپ ستاره ای رو میبینید که داخل اطلس آسمان جاش خالیه. امشب هم قصد رصدش رو دارم البته باز هم باید از لابلای شکاف ابرها ببینمش.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    خب امشب هم تونستم ببینمش. درخشانتر شدنش نسبت به دیشب چندان جلب توجه نمیکرد. ابرها یکم موقع قدرسنجی مزاحمت ایجاد میکردن ولی با این وجود قدری که من بصورت مقایسه چشمی بدست آوردم کمی کمتر از 5 بود (حدود 4.7). تو نمودار جدید هم اینو نشون میده. این یعنی نواختر داره کم نور میشه.

ویرایش توسط mohsen4465 : 08-17-2013 در ساعت 01:33 AM
    امضای ایشان
    “Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.”
    Benjamin Franklin

7. Top | #185
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    80
    تشکر شده 5,177 بار در 631 ارسال

گزارش رصدی سه قلعه

سلام دوستان

روز جمعه 18 مردادماه ساعت 8 صبح راهی شهر سه قلعه شدیم و حدود ساعت 14 به ورزشگاه سه قلعه برای صرف ناهار و کمی استراحت رسیدیم (توی طول مسیر بیشتر مردم به دلیل ابر بودن هوا نگران ابری بودن هوای سه قلعه بودند). قبل از صرف ناهار هم تعدادی از افراد ورزش دوست شروع به بازی والیبال و فوتبال و بدمینتون کردند. پس از صرف ناهار،حدود یک ساعت استراحت کردیم و ساعت پنج هم با یک اتوبوس جدید و کاملا فرسوده به همراه گروهی که از بیرجند آمده بودند (آقای مصطفی آخوندی mostafa akhondi) همراه با یک تلسکوپ 14اینچ راهی بخش کویری سه قلعه شدیم. پس از پیمودن مسیر بیابانی بعد از گذشت یک ساعت و نیم سرانجام وارد رصدگاه سه قلعه شدیم. در لحظه ی اول همه مات و مبهوت آسمان شده بودن چون جز ابر چیز دیگری دیده نمیشد و از طرفی به دلیل وزش باد فوق العاده شدید همه را متعجب ساخت. وزش بادی که اونجا میومد واقعا غیر قابل وصف بود چون حتی ممکن بود خودمون رو هم با خودش ببره.
    البته تونستیم در همون لحظات هلال جوان ماه رو از پشت ابر تشخیص بدیم.بعد از گذشت حدود یک ساعت ابرها کنار رفتند و حال موقع درخشش ستارگان زیبای سه قلعه بود،البته به دلیل غبار خیلی شدید و تکه های کوچک ابر وضعیت عالی نداشت. اواسط شب آقای حقیقی(مسول رصد) توضیحاتی راجع به صور فلکی دادند.تا ساعت 2 بامداد تونستیم کلی جرم رو رصد کنیم. حد قدر هم اونشب حدود 5.2 بود. از ساعت 2:30 به بعد موقع پدیدار شدن ابرها بود به طوری که کل آسمان رو پوشاند. و بعد از یک ساعت رعد و برق هایی نسبتا شدید شروع شد.البته رعد و برق فرصت مناسبی برای عکاسی بود و بیشتر افراد که دوربین داشتند شروع به عکاسی کردند. حدود ساعت 3:45 بود که صاعقه همراه با بارانی شدید شروع شد. صاعقه وسط کویر خیلی خطرناکه کلی خدا بهمون رحم کرد. همه ی افراد سراسیمه از این اتفاق وسایل رو جمع کردند و به داخل اتوبوس روانه شدیم. ساعقه و بارون تا حدودای ساعت 4:30 ادامه داشت. بعد از اون همگی دوباره دوربین های عکاسی رو برپا کردند و تا صبح کلی عکس و تایم لپس ساختند.خیلی ها هم که کلا خواب بودند و از اتفاقات، صبح با خبر شدند.
    صبح از حدود ساعت 6 هم برنامه های زنده ی متنوعی (پخش زنده ی موسیقی و اجرای زنده ی یکی از خوانندگان (نمیدونم کی بود ولی فقط خودش با صداش حال میکرد ) با مجری گری آقای فرزاد غلامی یکی از عکاسان مشهدی با شور و نشاط خاصی برگزار شد.
    حدود ساعت8:30 در حالی که هوای خیلی خیلی عالی و خنکی بود روانه ی بخش کویر شنی سه قلعه شدیم. وسط راه به دلیل بارندگی شب قبل متاسفانه اتوبوس وسط بر بیابون گیر افتاد و مجبور شدیم بقیه راه رو پیاده بریم.
    حدود ساعت 10 به کویر شنی و بسیار بسیار زیبای سه قلعه با یک هوای خیلی عالی که توی سه قلعه بی سابقه بود رسیدیم.از کتوکول افتادیم تا رسیدیم به نوک یکی از تپه ها و بعضی از بچه ها به پرت کردن خودشون از روی تپه ها پرداختند.
    ساعت 11:30 دوباره به سوی اتوبوس روانه شدیم که دیدیم سعی کردن برای بیرون کشیدن اتوبوس اصلا فایده ای نداره و نیاز به یک خوروی سنگین برای بیرون کشیدن این اتوبوس بود.تا حدود ساعت 12:30 همونجا موندیم. هوا هم کم کم داشت گرم میشد. خانم های گروه مشهد با مینی بوس هایی که از بیرجند اومده بودند به ورزشگاه سه قلعه رفتن و ما مردای بد بخت موندیمو یک اتوبوس خراب وسط بیابون
    یک ماشین وانت پلیس هم همراهمون بود و یک وانت دیگه که مال گروه بیرجند بود. تصمیم گرفیتیم توی وانت ابزار بچه ها (کیف ها و تلسکوپ ها) رو بزاریم و با وانت پلیس راهی ورزشگاه بشیم(13 نفر رو شما قسمت بار یک وانت تصور کنید،کمرم تا همین الان داره تیر میکشه ) شدیم.
    سه قلعه ناهار رو خوردیم و به سمت مشهد راهی شدیم.

این بود گزارش یک رصد خاص برای همه مشهدی ها و بیرجندی ها.

ببخشید اگه طولانی شد

تعدادی از عکس ها:

اجرای پانتومیم در اتوبوس:

اجرای موسیقی:

ورزشگاه سه قلعه:

اجرای زنده:

اتوبوس در گل:

کویر شنی:

متاسفانه عکس دسته جمعی نداشتم:

همچنین میتونید گزارش رصدی کویر یونسی رو در سایت آسمان توس مشهد مشاهده کنید

8. Top | #186
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدير ارشد
    شماره عضویت
    6114
    تشکر شده 2,560 بار در 294 ارسال

سلام
    یه رصد دیگه بین مردم داشتم
    قضیه از این قرار بود که دیشب برای اشنا شدن مردم با سیاره ها و طلوع و غروب انها و همچنین دیدن اونها که همیشه برای همه سوال بوده رفتم یکی از مناطق تهران که اونجا کارم رو شروع کنم .
    نگاه های مردم جالب بود چون احساس میکردن یه چیز غیر طبیعی رو باید از پشت تلسکوپ نگاه بکنن و شاید باور نکردنی . حدود ساعت 9 شب بود که سیاره زحل روی مردمک چشم بازدید کنندگان نقش می بست و جمله های شبیه هم از همه میشنیدم که وای این چیه اینا چیه دورش چرا اینشکلیه چقدر قشنگه خدای من و از این حرفا . خلاصه با توضیحاتی که از قبل برای این سیاره زیبا از شما دوستان یاد گرفته بودم به سوالات اونها پاسخ میدادم . بعد از غروب سیاره زحل همه نگاهها به سمت ماه رفت که اون رو هم ببینن با رویت ماه از پشت چشمی باز هم نظرات مختلفی در مورد ماه شنیده میشد . یکی از نظرات برام جالب بود که برای شما هم فکر میکنم جالب باشه . یه اقای خیلی مصمم بود که ماه رو یک انسانی در سال های اول به وجود اومدن زمین به صورت دست ساز درست کرده و با استفاده از یک نیروی فرا زمینی به اسمان پرتاب کرده و این چسم دست ساز وظیفه رصد ما زمینی ها رو داره چون هیچ وقت نمیتونه به دور خودش بگرده و باید همیشه روی صورتش به ما باشه . در هر صورت این هم یک نظر بود .
    نکته جالب این رصد همگانی بازدید بسیار زیاد کودکان و نوجوان از رصد و اجرام اسمانی بود البته سوالات بسیار زیاد مردم . حدودا ساعت 12 کارم تموم شد و به خونه برگشتم .
    امیدوارم با این رصد های خیابانی بتونم علاقه مردم رو به نجوم زیاد کنم درسته که نمیشه چیزی رو دید و اجرام کمی حداقل از تو تهران قابل رویت هستند ولی قصد دارم با مداومت بر این کار ایجاد علاقه کنم و دوستان جدیدی رو به اوا استار معرفی کنم .
    امضای ایشان
    اهل ابادی عشقم ز همین ویرانم
    همه رفتند ولی با دل خود میمانم
    همسفر باشم اگر با تپش شب بوها
    دست اخر به گلستان تو سرگردانم
    هر چه کردم که نگویم دل ما هم تنگ است
    خیره شد یاد تو بر ما که خودم میدانم

9. Top | #187
    کاربر ممتاز
    مدیر ارشد

عنوان کاربر
    مدیر ارشد
    شماره عضویت
    900
    تشکر شده 12,272 بار در 1,234 ارسال

یک شب رصدی

خیلی وقت بود گزارش رصد ننوشته بودم. از پاییز پارسال که رصد اسمون کویر در یزد وارد کتاب لونلی پلنت(مشهور ترین کتاب گردشگری دنیا معروف به انجیل سفر) شد خیلی فرصت گزارش نوشتن نمیکنم، ولی حالا بعد از مدتها فرصت کردم گزارش بنویسم

صبح روز چهارشنبه بود که دوستم، اقای حاجی سعید، باهام تماس گرفت که امشب یک نفر سنگاپوری واسه رصد داری. راستش خیلی خوشم نیومد، رصد اونم واسه یک نفر خیلی دل چسب نیست یعنی اون شور و هیجان رو نداره. همیشه از اونجای داستان خوشم میاد که میگردم و تو جمع پرشور ترین آدم رو انتخاب میکنم واسه دیدن جرم سورپرایز شب رصدیم، مثلا زحل با بزرگنمایی حدودا 270 برابر. قبلش هم به همه توضیح میدم که قراره چی ببینن بعد از اینکه اون فرد زحل رو با اون بزرگنمایی دید با یه وَوووو بقیه رو هم ترغیب میکنه که با اشتیاق به سراغ جرم موردنظر برن و این خودش یه انرژی دهی کوچک به گروه واسه ادامه توضیحاته... فوت کوزه گری ولی خب این چیزا رو این شیطنت ها رو نمیشه تو جمع یه نفره کرد دیگه

خلاصه حالم گرفته بود تا اینکه دم رفتن جمعیت به دو نفر در اخر به شش نفر افزایش پیدا کرد
    یک نفر از سنگاپور یک نفر ایرانی مقیم فرانسه و ساکن المان و چهار نفر فرانسوی. یه جمع پرشور و باحال و البته دوست داشتنی

من با بابک(دوست ایرانی مقیم فرانسه) و کِز (دوست سنگاپوریمون) به سمت زین الدین راه افتادیم و بقیه هم با دوست عزیزم اقای حاجی سعید اومدن.. تو راه همش بحث ایران جاهای قشنگش بود و البته با بابک هم خیلی از عکاسی حرف زدیم

من دیر تر رسیدم زین الدین و تقریبا تاریک بود که رسیدم اونجا و سریع رفتم بالا پشت بوم واسه سوار کردن ابزار.. اینبار کسی نبود اونجا که جیغ بزنه و با دیدن اسمون پرستاره بگه "وای چه اسموووونی" به خودم که اومدم دیدم کار خودم از وَووو گذشته نزدیکای جیغم دیگه ... واقعا اسمون عالی بود نفسم بند اومده بود نزدیک بود مقرمو ول کنم زمین، انقد که دست و پام شل شده بود. رفتم پایین پیش گروه و بهونه کردم که تلسکوپم کار می بره تا سوارش کنم و حدودا یه بیست دقیقه ای تنهایی رصد کردم واقعا باحال بود. بعدشم تلسکوپمو سوار کردم و گروه رو صدا زدم بیان بالا

طبق معمول وقت بالا اومدن چار تا چراغ مثل پروژکتور تو چشم من روشن کردن که تو تاریکی زمین و زار نخورن عوضش من کور شدم ...

القصه رصد اغاز شد. خیلی شیطون بودن مخصوصا که دوتا از خانومها خیلی خوب انگلیسی رو نمیفهمیدن و بعد از توضیحات من دوستاشون واسشون دوباره توضیح میدادن البته خیلی باحال واسه هم توضیح میدادن... راستی از اون شیطنت بالا تو دیدن زحل هم استفاده کردم جواب داد ولی زحل خیلی پایین بود تو غبار افق نتونستم خیلی زوم کنم

جاتون خالی رصد باحالی بود و در اخر دوستم اقای حاجی سعید با دوربین کِز یه عکس از گروه و اسمون گرفتن که در زیر میبینید ولی خب فوکوسش مشکل داره والبته بخاطر ایزو بالا نویز خیلی داره
    دیگه هول هولی شد منم نرسیدم فوکوس دوربین خودمو درست کنم که عکس بگیرم باهاش...
    تو راه من با گروهی که باهاشو اومده بودم برگشتم یه کوه سوال و پرسش از اسمون... این تیکه شو دوست دارم خیلی... اخه اونقد مسافر به وجد اومده که ارزو میکنه کاش این اسمون رو مثل ماها در دست رس داشت... شب زیبایی بود

ایشالله با راه اندازی زیرتالار گردشگری نجومی هم از این گزارش ها بیشتر میخونیم هم دوستان علاقه مند و حرفه ای راهنمایی میشن تا زیبایی های اسمان رو به مسافران شهر و دیارشون نشون بدن

اسمون دلتون پرستاره
    امضای ایشان

10. Top | #188
    کاربر ممتاز
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    مدير تقويم نجومي ایران
    شماره عضویت
    98
    تشکر شده 21,151 بار در 1,931 ارسال

پنج شنبه شب,پس از مدتها کش و قوس برای رفتن به رصد خارج شهر و به دلیل مشغله شخصی,بالاخره موفق شدم با چند تن از دوستان به حوالی شهر گرمسار عزیمت کنم.

جای دوستان خیلی خالی بود.

من چند بار با دوستان هماهنگ کرده بودم که دست جمعی و با تعداد بیشتری عزیمت کنیم و لی متاسفانه مشغله خودم و دوستان دیگر باعث شد که نتوانم در معیت دیگر دوستان باشم.

به هر حال با همراهان هر ماهه آقایان نوری و نوروزی و محمدی عزیمت کردیم.

حدود سی تا چهل کیلومتری جنوب شهرستان گرمسار و جاده ای خاکی را پیمودیم که البته پس برخورد با نیروهای خدوم قضائی و امنیتی آن محدوده متوجه شدیم که این جاده نیز به مقصد کاروانسرای قصر بهرام میباشد.

گویا مسیری که اغلب دوستان عزیمت میکنند از سمت ورامین است ولی این جاده از سمت گرمسار میباشد و به همان شکل خاکی است و گاهی نیز دست- اندازهای شدید دارد که باید مراقب بود.

متاسفانه آسمان نیمه ابری بود و به خصوص پس از نیمه شب ابرهای بیشتری مزاحم ما شدند و بنده اهداف رصدیم که اغلب دنباله دارها بودند را رویت نکردم.

بهترین تجربه یافتن این مکان بود که نسبتا آرام و دارای آسمانی خوب است.

ولی حتما قبل از عزیمت مهم است که با ارگانهای مربوطه هماهنگی انجام دهید تا به مشکلی برنخورید.

چند تصویر از طبیعت این منطقه ثبت کردم که در زیر میبینید:

غروب خورشید

جاده خاکی

البته به دلیل آسمان نه چندان صاف قدر سنجی از آسمان منطقه به درستی صورت نگرفت ولی در ابتدای شب بسیار عالی بود.

شخصا" آسمان این منطقه را در شرایط مناسب تا نزدیک به 6+ تخمین میزنم.تقریبا" نزدیک 30 کیلومتری قصر بهرام بودیم.
    امضای ایشان

وقتی آرامش را در خود نیابید, جستجوی آن در جای دیگر, کار بیهوده ای است.

11. 17 کاربر مقابل از rezash عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

12. Top | #189
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    4783
    تشکر شده 1,158 بار در 208 ارسال

رصد اختفای ماه و سماک اعزل
    از بعد از غروب با تلسکوپ 2 اینچ ماه را نگاه می کردم ولی چیزی نمی دیدم
    در نهایت ساعت 19:25 در تلسکوپ قابل مشاهده شد وکمی بعد هم با چشم
    منظره ای فوق العاده در کنار زهره و زحل
    و در پایان هم فکر کنم در ساعت 20:03 بود که ناگهان ستاره سماک اعزل زودتر از همیشه غروب کرد
    امضای ایشان
    من برگشتم

13. 10 کاربر مقابل از علیرضا محمدی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #190
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    6788
    تشکر شده 140 بار در 22 ارسال

smile

گزارش های رصدی اعضا آوااستار         
    سلام بر اساتيد محترم
    دیشب ( تقریبا ساعت8 ) پسرم ستاره ی سماک رو لبه تاریک ماه دید...
    اما من با دوربین تونستم ببینم، درحین تماشامون رفت پشت ماه!
    خیلی زیبا بود
    امضای ایشان
    بعداز علم قرآن هیچ علمی شریفتر از دانش اختران واخترشناسی نیست... امام کاظم "ع"

15. 3 کاربر مقابل از tasnim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 19 از 22 نخستنخست ... 91516171819202122 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع