نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: جرم گمشده

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
  1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    482
    تشکر شده 37 بار در 4 ارسال

جرم گمشده

با سلام
    من حدود یک سال پیش مقاله ای خوندم که خلاصه ای از اون رو اینجا می آرم و می خوام که هر کسی که چیزی راجع به این موضوع می دونه اطلاعات خودشو در اختیار من و بقیه قرار بده. البته امیدوارم که خوب یادم مونده باشه.
    این مقاله درباره ی انحنای دنیایی بود که ما در اون زندگی می کنیم.پارامتری به نام امگا که انحنای فضا-زمانی دنیا رو معرفی می کنه وجود داره.اگر این پارامتر برابر یک باشد دنیا را تخت می نامیم اگر بزرگتر از یک باشد دنیا را باز و اگر کوچکتر از یک باشد دنیا را بسته می نامیم.حال با توجه به انتظارات و مشاهدات فعلی ما انتظار دنیایی بسته را داریم.البته این توضیح رو هم بدم که دنیای تخت دنیایی که بی وقفه در حال بزرگ شدن است و دنیای باز دنیایی که در حال بزرگ شدن با آهنگی صعودی است و دنیای بسته دنیایی است که در آن ابتدا دنیا تا جایی بزرگ شده و سپس شتابی کند شونده مانع این بزرگ شدن می شود و در نهایت دنیا دوباره جمع شده و مهبانگ(بیگ بنگ) اتفاق می اُفته.حال این که با محاسبات انجام شده این پارامتر یعنی اُمگا با چگالی دنیا رابطه ی مستقیم داره و همین طور با محاسبات اولیه ی انجام شده برای چگالی جهان دنیای ما دنیایی بسته و بنابر انتظار بدست آمد.چندی بعد موضوع ماده ی تاریک پیش آمد و به نظر رسید که محاسبات انجام شده اشتباه بوده و جرم ماده ی تاریک نیز باید اضافه گردد با اضافه شدن این جرم نیز مشکلی پیش نیمده و همچنان دنیای ما بسته بود مطابق انتظار.اما چندی بعد نظریاتی درباره ی مهبانگ ارایه شد که منجر به وجود جرمی گمشده حاصل از مهبانگ شد.وقتی که این جرم نیز به محاسبات افزوده شد دنیای ما با دقت یک در 8^10 دنیایی تخت بدست آمد که موجب حیرت شد چرا که این رو هم باید در نظر داشت که این پارامتر یعنی اُمگا با توجه به مقدار آن و پارامتر های دیگر جهان نرخ تغییراتی دارد.این نرخ به این صورت است که اگر اُمگا>1 باشد با گذشت زمان دنیا باز تر و باز تر خواهد شد و اگر اُمگا<1 باشد بسته و بسته تر و اگر دنیا تخت باشد تا ابد تخت می ماند.حال با گذشت سال های زیاد از مهبانگ اگر قرار باشد که دنیایی با این دقت تخت داشته باشیم باید در ابتدا دنیا با دقت یک در 80^10 تخت بوده باشد.اما این از نظر آمار احتمالات غیر ممکن است.
    حالا من می خواهم بیشتر راجع به جرم گمشده صحبت کنیم و کسی که اطلاعاتی داره به من هم بده

2. 20 کاربر مقابل از kamyar1992 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)