صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 79

موضوع: گشت رصدي آوا استار - 1 آبان

1. Top | #1
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

گشت رصدي آوا استار - 1 آبان

گشت رصدی آوا استار - 1 آبان

بارش شهابی جباری

سلام به همه اعضا گرامي

پس از وقفه اي يك ساله ، به اميد خدا برگزاري گشت هاي رصدي آوا استار را از سر مي گيريم .

اما قبل از هر چيز توضيح اين نكته ضروري است كه اين وقفه 1 ساله به دليل مشكلات و معضلات ناشي از فشار كارهاي احرايي در برگزاري اين گشت ها

( آن هم با انبوه شركت كنندگان ) ايجاد شد .

به ويژه اينكه آوا استار به هر حال يك مركز تخصصي توريسم و گردشگري نبوده و نيست .

اما خوشبختانه به تازگي تغيير مثبتي در اين زمينه ايجاد شد و آن ايجاد زمينه همكاري با يك آزانس حرفه اي گردشگري با عنوان " آژانس سياحت پاسارگاد " در مورد

برگزاري هرچه بهتر گشت هاي آوا استار است .

و مهمتر از همه اينكه مديريت عامل آژانس مذكور يكي از منجمان آماتور پيشكسوت و يكي از اساتيد سالهاي دور بنده ، جناب آقاي حسن سرلك هستند كه ايشان

و تيم همكارانشان به خوبي به ويژگي هاي گشت هاي نجومي و رصدي واقف هستند و قطعآ همكاري اين عزيزان در برگزاري گشت هاي آوا استار ، به افزايش

چشمگير كيفيت برنامه ها كمك شاياني خواهد نمود .

البته به زودي توضيحات مفصل تري درباره نحوه اين همكاري و تقويم برنامه هاي آتي به عرض خواهم رساند .

اما به عنوان اولين برنامه مشترك ، يك گشت رصدي آموزشي به مناسبت بارش شهابي جباري ، در نظر گرفته شده است :

زمان حرکت : پنجشنبه 1 آبان - ساعت 14:30

زمان برگشت : ظهر جمعه 2 آبان

مکان : لواسان - اردوگاه امام خميني

توضيح : منطقه لواسان به دليل نزديكي به تهران ، طبيعتآ از شرايط رصدي ايده آل فاصله دارد .

اما اردوگاه امام خميني در ارتفاعات قرار دارد و به نسبت ساير نقاط لواسان از شرايط مناسب تري برخوردار است .

ضمن اينكه به عنوان اولين برنامه پس از يكسال ، مكاني در نظر گرفته شده كه هم گنجايش تعداد بيشتري از اعضا را داشته باشد و هم امكانات رفاهي مناسبي داشته باشد .

همچنين در اين برنامه و ساير گشت هايي كه از اين پس با عنوان " آموزشي " برگزار خواهد شد ، مبناي كار ، برگزاري كارگاه هاي آموزشي با استفاده از امكانات صوتي - تصويري خواهد بود .

البته در كنار گشت هاي آموزشي ( با تاكيد بر مكان هايي با امكانات آموزشي و ظرفيت پذيرش بالا ) ، گشت هاي رصدي تخصصي در رصدگاه هاي ايده آل و با برنامه متفاوت و ظرفيت

محدود تر نيز برگزار خواهد شد كه به زودي در اين خصوص توضيحات بيشتري ارائه خواهد شد .

خدمات : اتوبوس توریستی ، اقامت ، شام ، صبحانه ، پذيرايي، بیمه، امكانات آموزشي و رصدي

( همانطور كه اشاره شد از اين پس گشت هاي رصدي آوا استار با همكاري آژانس سياحت پاسارگاد برگزار می گردد )

ضمنآ جزئيات برنامه آموزشي اين گشت ، به زودي اعلام خواهد شد .

هزینه گشت :

اعضای جدید : 65 هزار تومان

اعضای فعال : 55 هزار تومان

اعضای ممتاز :45 هزار تومان

علاقمندان براي حضور در اين برنامه لازم است فرم زير را تكميل كنند يا براي ثبت نام در ساعات اداري با دفتر موسسه آوااستار تماس حاصل فرمايند :

تلفن موسسه : 7-88540024

2. Top | #41
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    5229
    تشکر شده 1,042 بار در 96 ارسال

خاطره

نقل قول نوشته اصلی توسط tina نمایش پست ها
    من پس از دو سال و نیم عضو بودن تو آوااستار الان حس میکنم از اون حالت غریبگی در اومدم
    در مورد آسمون : من با این انتظار اومدم که تا ساعت 4 صبح ابره بعدش دو ساعت حداکثر میشه رصد کرد .
    ولی این جوری نبود . البته خوب یه آسمون فوق العاده که بری زیرش بگی وای چه خفن ، نبود ولی خوب از اون حدی هم که من ازش انتظار داشتم خیلی بهتر بود ( و نصفه شب خیلی بهتر شد ) دستش درد نکنه من ازش کلـــــی چیز یاد گرفتم .
    رفت و آمد خوب بود . قسمت آموزشی داشت که به نظرم برا کسی که میخواست یاد بگیره خیلی جامع و خوب بود ، مفاهیم خیلی خوب توضیح داده شدن . هر جور امکاناتی که می شد باشه ، بود .
    من همه ی شب های رصدی ای که داشتم یا تنها بودم یا با مدرسه رفتم و این اولین شب رصدیم خارج از اون جو و با آوا بود ، چون اکثر دوستام نبودن انتظار داشتم خیلی کمتر از رصدای مدرسه خوش بگذره ولی خیلی بیشتر از رصدای مدرسه خوش گذشت و مفید بود چون جو دوستانه بود من از همون اول که اومدم خانم ستاره بنیادی و آقای امام کلی تحویل گرفتن بعد دیدم همه چقدر با هم صمیمی هستن یه مقدار از اون حالتِ"برم یه گوشه بشینم " در اومدم
    شام و صبحونه هم خیلی خوب بود ( البته بماند که من با قاشق یه بار مصرف نمیتونستم غذا بخورم و نصف غذام پرتاب شد ؛ دفعه بعد حتما قاشق چنگال میارم این آبروریزی تکرار نشه )
    کلی از کاربرایی که فقط به اسم میشناختم رو دیدم ، کلی دوست نجومی جدید پیدا کردم
    فقط از دوستان خواهشمندم یکم صمیمانه تر بخوابن ... تهش هوا واقعا سرد شده بود کار من هم تموم شده بود میخواستم بخوابم اومدم آقای امام گفتن نیاین ... از همین اول پاتونو بذارین تو ، میره رو صورت یکی . من هم به روی خودموم نیوردم که از خستگی و سرما دارم میمیرم همراه سایرین رفتم طلوع خورشیدی که هیچ وقت طلوع نکرد ( یا شایدم کرد و خوابیده بودم ) رو دیدم ( در اصل ندیدم ) بعدشم اومدم هر جایی جا گیر میوردم ، روی پله ، وسط راه ، توی اتوبوس و... میخوابیدم
    ولی خیـــــــــــــلی خوش گذشت
    زیاد رصد نرفتم ولی بین همین رصدایی که رفتم بهترین و مفید ترینشون بود ( چون هم جرم گرفتم هم قدر سنجی و زاویه سنجی کار کردم هم قطبی کردن یاد گرفتم هم یه سری خورده ریزه ی دیگه )
    دقيقا حس شما را درك مى كنم.
    راستش دفعه اولى هم كه من با آوااستار رصد رفته بودم همين حس ها را داشتم:
    همه برايم غريبه بودند و فقط در سايت مى شناختمشان
    هوا بيرون سرد بود، هواى تو اتاق گرم:|
    بيرون از سرما يخ مى زدى، تو از گرما خوابت مى گرفت! :دى
    آخر سر من هم جلو در اتاق كه هواش بهتر بود خوابم برد و راه ورود و خروج را به طور كامل بستم
    صبحانه خوردن ما هم جالب بود، همه دور يك زير انداز كوچك، جمع و جور نشسته بوديم و بقيه نمى دونستن مال كيه اين زير اندازه؟ خيلى عالى بود
    خلاصه كه دستتان درد نكند حسابى من را ياد آن رصد انداختيد.
    امضای ایشان

www.ScienceOnline.ir

ساینس آنلاین نخستین مرجع چند رسانی علم در ایران

3. 16 کاربر مقابل از Taha Nagahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #42
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    7302
    تشکر شده 390 بار در 45 ارسال

سلام سلام سلام

من الان خیلی خوشحالم. راستش تو مسیر برگشت به خونه به دوستم گفتم آدم از این خوشحال ترهم میتونه باشه؟

رصد فوق العاده فوق العاده فوق العاده عالی بود. ما پارسال هم با آواستار که اولین رصدمون میشد اومده بودیم و این رصد دوممون بود. ولی این کجا و آن کجا. نه این که اون بد بود,نه خیلی هم خوب بود. ولی به دلیل ازدیاد جمعیت ما چیز اضافه ای یاد نگرفتیم و فقط از آسمون زیبای مرنجاب لذت بردیم.

اما این رصد با اینکه آسمونش به خوبی آسمون مرنجاب نبود ( ولی به نسبت خیلی خوب بود ) , ما خیلیییی خیلییی چیز یاد گرفتیم. مخصوصا از آقای امام و آقای شریعت زاده. واقعا ممنون

سنجش حد قدر آسمان ( 4.4 ) , تخمین زاویه ( مرد عنکبوتی ) کار کردن تعیین میل و ارتفاع ستاره ها،یافتن سر سو و خیلی چیزای دیگه که قبلا فقط روی کاغذ دیده بودم و دیشب که آقای امام توضیح میدادن تازه به صورت کاربردی یاد گرفتمشون. راستش واقعا هیجان زده بودم

( یه جا آقای امام از ستاره ی قطبی 10 درجه اومدن پایین و گفتن خب الان میلش چنده و من بلافاصله گفتم 100 یکی از بزرگترین سوتی های زندگیم بود )

ما خودمون 2 تا شهاب دیدیم اما کلا جایی که وایساده بودیم و همه به آسمون نگاه میکردیم همه شهاب میدیدن الا ما.واقعا ناراحت کننده بود ولی به همون 2 تا هم راضی ایم.

از پشت تلسکوپ هم آقای امام چندین تا جرم گرفتن و ما دیدیم که من خودم تاحالا اون هارو پشت تلسکوپ ندیده بودم. خیلی خوب بود . راستش برای ما همه چیز جدید بود

یک قسمت فوق العاده خوبی داشت رصد دیشب, که من در رویا هام تصورش میکردم و از این که در اون جمع که این اتفاق داشت توش میافتاد حضور داشتم واقعا هیجان زده بودم. بین دو رصد یک وققه ی فکر میکنم 2 ساعته بود که دوستان اومده بودن نمازخونه ( محل اقامتمون ) و دایره ای نشسته بودن و بحث میکردن !!!

ما که رسیدیم و به دایره اضافه شدیم داشتن راجع به ماده و انرژی تاریک حرف میزدن و بعدش هم بحث سمت موضوعات چالش بر انگیز خیلیییی خیلییییی خوبی رفت,به طوری که من اصلا دلم نمیخواست اون فضا ی گفت و گو که هر کسی از دیدگاه خودش نظرشو میگه در همون حال به نظر دیگری گوش میده و به فکر فرو میره و جواب میده, تموم شه. عالی بود .

در آخر هم راجع به رشته ی فیزیک و فلسفه ی علم اطلاعات مفید کسب کردیم و در مسیر پیش رومون تاثیر زیادی داشت.

یه نکته ی دیگه هم این بود که ما سال پیش دانشگاهی هستیم و از این که این رصد رو اومدیم, به شدت از خودمون راضی هستیم و این چند ساعتی که از ساعات مطالعاتی هفتمون کم شد نه تنها تو رتبه مون تاثیر منفی نداره,بلکه به خاطر انگیزه ای که گرفتیم خیلی هم اثرات مثبتی خواهیم دید. آخه اولش که رفتیم آقای رونقی گفتن شما این جا چیکار میکنین مگه درس ندارین

ابراز هم دردی دوستانی که کنار ما خوابیده بودن هم جالب بود . من ساعت 4و نیم خوابیدم و 6 و 10 دقیقه بیدار شدم و رفتم برای دیدن طلوع و وقتی برگشتم دوستان همچنان خواب بودن و من هم که کاری نداشتم شروع به زدن تست های گسسته کردم. وقتی این دوستانی که گفتم بیدار شدن و من رو در حال تست زدن دیدن خیلیی دلشون سوخت و فکر میکردن من در بد ترین وضعیت ممکنم

ببخشید طولانی شد.خلاصه که واقعا همه چیز عالی بود و از همه ی کسایی که زحمت کشیدن به شدت ممنون . خیلییی خیلیی خوش گذشت و خیلیی خیلیی مفید بود. و خوشحالم که با دوستان خوبی آشنا شدم.

5. Top | #43
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

عکس از :امیر شاهچراغیان
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

6. Top | #44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11221
    تشکر شده 91 بار در 3 ارسال

درود به همه‌ی دوستان عزیز
    شب بسیار لذت‌بخشی بود برام با فرصت آشنایی با دوستانی عزیز و تازه
    من تازه واردم اینجا و نابلد، اولین ارسالم چند عکس بیشتر از حواشی برنامه خواهد بود
    ارادتمند همگی
    امیر

7. Top | #45
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    54
    تشکر شده 8,442 بار در 878 ارسال

آقای موسوی خیلی خوش اومدین

حضورتون هم در شب رصدی و هم اینجا باعث مسرته

عکسها همپوشانی داشت ولی یه کم با هم فرق دارن
    امضای ایشان
    گاهی ستاره هدیه کن به مشت پوچ شب ها ...

8. Top | #46
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    9296
    تشکر شده 118 بار در 11 ارسال

خب منم به عنوان كسى كه در جواب اين سوال ( آدم ازين خوشحال ترم ميتونه باشه؟ ) با قطعيت تمام گفتم: نه!! سلام عرض ميكنم
    ٢تا رصد با آواستار اومدم كه واقعاً بهم خييييلى خوش گذشت تو هر دوتاشون
    حرفام هموناييه كه دوست بسيار خوبم گفت ولى ميخوام اينم بگم. اول كه ميخواستيم بيايم با توجه به حجم درس و ... مدرسه مخالفت كرد ولى با همون لحنِ آقاى موسوى ميگم : آدم تو اين دنيا هر چى ميگيره يه چيزى ميده!
    ميدونم فردا قراره با مخالف بودن مدرسه كنار بيايم و روز سختى خواهد بود ولى واقعاً از ته دل دوست دارم برم بگم خوب كردم!!!
    خيلى عالى و رويايى بود!
    جداً مرسى از همه...

9. Top | #47
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    842
    تشکر شده 5,392 بار در 472 ارسال

تجدید دیدار با دوستان آوایی که اومده بودن بعد از یه مدت طولانی و آشنایی با دوستان جدید خیلی خوب بود.

از جهت کیفیت برگزاری رصد هم مثل همیشه آوا حرف نداره و واقع از همه کسایی که زحمت کشیدن مخصوصا آقای امام، خانم بنیادی، خانم جعفری و آقای سرلک ممنونم.

اثرات بی خوابی دیشب هم که تو عکس کاملا مشخصه ولی خب بر خلاف پیش بینی دوستان واقعا طلوع فوق العاده ای بود.

ایشالا بازم قسمت بشه که با دوستان آوایی هم رصد (بر وزن هم سفر) بشم و در کنارشون باشم.

10. Top | #48
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    10459
    تشکر شده 44 بار در 5 ارسال

عکس دیشب
    ممنون از همه ی آوا استاری ها
    سعی میکنم از این به بعد فعالیت هامو توی فروم بیشتر کنم و با دوستان جدیدی آشنا شم.

11. Top | #49
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9295
    تشکر شده 303 بار در 54 ارسال

دوستان واقعا خوش گذشت ...خیلی عالی بود جدا
    اولش که همه متفرق شدن به سمتی مام تنها بودیم ولی خب خوب بود واسه اولین بار ...
    از قدبم گفتن نخوردیم نون گندم دیدیم دست مردم من رصد نرفته بودم اما خب با این وجود برام اونقدر دور از ذهن نبود اتفاقات
    تو اون عکس دومیم ما تو کادر نیستم
    بارش عااالی بود خودم خیلی شهاب ریز و درشت دیدم اما خب از این بین 5 تاش واقعا خیره کننده بودن...از شنیدن خاطرات شیرین دوستان واقعا لذت بردم
    بحث اخر شبی هم حرف نداشت...تلنگری عظیم در من ایجاد کرد
    می دونستم سرد میشه پالتو اوردم اما نپوشیدم باید طاقت سرما بیشتر رو داشته باشم ؛)
    اخرین نفری بودم که خوابیدم اونم به زور بردنم تو وگرنه نمی رفتم ترسیدم بخوابم طلوعو از دست بدم که متاسفانه خواب موندم کسی هم بلندمون نکرد و نشد که طلوع ببینیم....
    پدرم و دوستم مریض شدن منم فکر کردم میشم اما نشدم
    اسمونش خوب بود ولی به پای کویر نمی رسید اصلا
    قصد داشتم دوستان جدیدی پیدا کنم که موفق نشدم انشالا دفعه ی دیگه
    امضای ایشان
    "Astronomy compels the soul to look upward, and leads us from this world to another."
    Artmisami.LDK.aslani

12. 20 کاربر مقابل از ᗩᖇ☂ᗰᓰᔕᔕ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13. Top | #50

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11221
    تشکر شده 91 بار در 3 ارسال

گشت رصدي آوا استار  - 1 آبان         
    مجموعه‌ی دوم

آقاي امام و آقاي شریعت‌زاده در حال آموزش به اعضا

دوست خوبمان آقای ناصر نیرومندی ( na3r )

دو تفنگدار!

ویرایش توسط امیرحسن موسوی : 10-25-2014 در ساعت 12:50 AM

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)