نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 43

موضوع: نجوم در جامعه شناسی و روانشناسی

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
  1. Top | #1
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    58
    تشکر شده 271 بار در 42 ارسال

Post نجوم در جامعه شناسی و روانشناسی

در زندگی انسان امروزی سه عنصر وجود دارند که انسان با به کارگیری از اون ها در زندگی شخصیش میتونه به تکامل و رشد برسه :
    علم
    هنر
    ورزش

هر سه عنصر در عالم خود تاثیرات بسزایی در ابعاد مختلف زندگی انسان میزارن و به نظر من هر انسانی در یکی یا چند زیر مجموعه ی این سه عنصر علاقه نشان میدهد و میتواند با به دنبالگیری علاقه اش راه تکامل فردی و شخصی رو بپیماید . علم به عنوان گسترده کننده ی دانش بشری از جایگاه ویژه ای برخورداره و از دیرباز مورد توجه بشر قرار داشته . امروزه علم زیرشاخه های گوناگونی دارد مانند : ریاضی ، فیزیک ، علوم پزشکی ، علوم روانشناسی ، نجوم و ... . خیلی وقت ها از تلفیق دو علم و یا بهتر بگیم ، به خدمت درآمدن علمی برای علم دیگری ، نتایج خوب و جالب توجه و از آن مهمتر کارامد به وجود می آید . به طور مثال از به خدمت در آمدن علم شیمی برای پزشکی میتوان به تولید دارو رسید که از نیازهای تقریبا واجب انسان امروزی است . و یا حتی تلفیق زیر مجموعه های عناصر مختلف با هم ، مانند هنر و فیزیک که منجر به به وجود آمدن معماری میشود .
    اما نجوم در این بین مانند عروسی میان علوم مختلف خودنمایی میکند و همواره یاری دهنده علومی چون ریاضی و فیزیک بوده . اما علمی که من در این جا میخواهم آن را با نجوم آمیزش دهم ، علم روانشناسی و جامعه شناسی است .
    هدف من از به وجود آوردن این بحث ، تحلیل و بررسی تاثیرات علم نجوم و دانستنی های اون بر روان ، فکر ، اندیشه و حتی اعتقادات و باور های انسان امروزی است . انسانی که در دنیای پر مشغله و پر چندو چون آن که وی را دچار روزمرگی های فراوان کرده ، زندگی می کند . از دوستانم تقاضا دارم نظر های قشنگ و خرد مندانشونو در رابطه با این تاثیر گزاری ها از هر بخش دلخواه که دوست دارن ، بگن تا بتونیم یک تحقیق جمعی خوبی برای خوانندگان بدست بیاریم تا افراد نجومی از جمله نویسندگان و خوانندگان بتونن ازین به بعد در فعالیت های نجومیشان خصوصا فعالیت های ترویجی علم نجوم به اون ها دقت کنن . تا اینکه در گام های بزرگ حتی تونسته باشیم به سلامت روان جامعه خودمون کمک کرده باشیم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع