صفحه 14 از 53 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 529

موضوع: دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

1. Top | #1
    کاربر طلایی عکاسی

عنوان کاربر
    كاربر فعال آوااستار
    كاربر طلايی سايت عكاسی آوا
    شماره عضویت
    6
    تشکر شده 289 بار در 12 ارسال

Cool دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی

سلام
    پیشنهادتون برای دوربین جهت عکاسی نجومی چیه؟
    شاید قبل از هر چیز بهتره بدونیم که اصلا" چه ویژگی ها و امکاناتی در عکاسی نجومی مهمتر هست که باید دوربینمون دارا باشه...
    همینطور چه لوازم جانبی ای در عکاسی نجومی احتیاج هست؟
    ممنون میشم دوستان حرفه ای راهنمایی کنن..
    موفق و سلامت باشید..
    ویرایش توسط hamidreza_mf : 08-18-2010 در ساعت 01:07 PM

2. Top | #131
    کاربر جدید

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز آوا استار
    شماره عضویت
    1
    تشکر شده 43,792 بار در 2,956 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط هانيه اميري نمایش پست ها
    سلام آقاي امام...
    ممنونم كه نظراتتون و اعلام كردين. به نظر شما 50d و 60d مي تونن مكمل خوبي براي همديگه باشن؟ يكي براي عكاسي از اعماق آسمان و ديگري براي عكاسي با ميدان ديد باز؟ فعلا مشكل اصلي من در انتخاب دوربينه كه اميدوارم اين مشكل و توسط اساتيدي مثل شما حل كنم.
    سلام به شما

اينكه مكمل همديگه باشند رو متوجه نمي شم !

هركدومشون دوربين هاي خوبي هستند براي عكاسي و اصولآ چرا بايد 2 تا دوربين داشته باشيد ؟

اگر قضيه مديفاي كردن دوربين است كه بنده در حال حاضر به هيچ وجه توصيه نمي كنم و به صلاح نمي دانم .

شما با همان دوربين 60d و يك يا دو لنز با رنج مناسب ، مي تونيد هم عكاسي نجومي بكنيد و هم غير نجومي

انشاا... پس از مدت زيادي كه هم به دانش عكاسي و هم به نجوم مسلط شديد ، سر فرصت مي توانيد يك دوربين را هم بگيريد و مديفاي كنيد . ولي الآن انجام اين كار را مضر مي دانم .
    امضای ایشان
    باده خور غم مخور و پند مقلد منیوش
    اعتبار سخن عام چه خواهد بودن

3. 9 کاربر مقابل از Mostafa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

4. Top | #132
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    53
    تشکر شده 8,834 بار در 819 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa نمایش پست ها
    سلام به شما

هركدومشون دوربين هاي خوبي هستند براي عكاسي و اصولآ چرا بايد 2 تا دوربين داشته باشيد ؟

اگر قضيه مديفاي كردن دوربين است كه بنده در حال حاضر به هيچ وجه توصيه نمي كنم و به صلاح نمي دانم .

شما با همان دوربين 60d و يك يا دو لنز با رنج مناسب ، مي تونيد هم عكاسي نجومي بكنيد و هم غير نجومي

انشاا... پس از مدت زيادي كه هم به دانش عكاسي و هم به نجوم مسلط شديد ، سر فرصت مي توانيد يك دوربين را هم بگيريد و مديفاي كنيد . ولي الآن انجام اين كار را مضر مي دانم .
    یک سوال:
    دوربین مادیفای چه خاصیتی داره؟؟؟ و اینکه از چه راهی میشه تو روز با اون عکاسی کرد!!؟؟؟

یکی دیگه:
    به ایشون که دوربین 60d رو پیشنهاد کردین،و فرمودین بعدها یه دوربین دیگه بگیرن برا مادیفای!!! اصولا خصوصیت اون دوربین چی باید باشه؟؟؟
    یعنی مثلا دورو بر کلاس یه رقمی؟؟؟ یا سه رقمی هم خوب جواب میده؟؟؟

ممنون
    امضای ایشان
    عاشق دستپخت مادرمم
    اگرم سرد باشه مشکلی نیس
    در عوض یه ادویه ای می زنه که بکره
    تو هیچ رستورانی نیست و اسمش عشقه

orion سابق!!!

5. 5 کاربر مقابل از Hojjat Zafarkhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6. Top | #133
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1465
    تشکر شده 1,178 بار در 114 ارسال

سلام عماد جان

مطالب دقيق و الگوريتم زيباي خريد دوربين را خواندم :psmiley:

خود شما خيلي دقيق موضوع را بررسي كرديد و نكات مثبت و منفي هر انتخاب را عنوان كرديد

اما به نظر بنده به اين دوستمان بفرماييد كه خوب است كه ايشان با تحقيق و بررسي ، دوربين انتخاب كنند اما به به شرط آنكه اين دقت تبديل به وسواس نشود* .

واقعيتش اين حساسيت هاي مضاعف را به نظرم وارد كنندگان و فروشندگان دوربين و ابزار دامن زده اند وگرنه همه اينها قرار است ابزاري باشد براي فعاليت اصلي ايشان .

اما پاسخ بنده به طور خلاصه :

به نظرم فقط به اين 2 گزينه فكر كنند :

1- 5d ( البته بايد ببينيد همراه اين بدنه چه لنزي قرار است تهيه كنند )

2- 60d + دو لنز خوب ( مثلآ l 70-200 و 40-16 )

ضمنآ با توجه به اينكه ايشان تازه كار هستند و قرار است پله پله آموزش هاي لازم را در نجوم و عكاسي فرا بگيرند ، پيشنهاد ميكنم فعلآ اسم موديفاي كردن دوربين را هم يادشان ندهيد !!

با همين ابزارها مي توانند با آموزش هايي كه مي بينند بهترين تصاوير را خلق كنند .

----------------------------------------------------------------------------------------

* پ ن :

"بزرگترين خيانت صنعت ديجيتال به هنر عكاسي اين بود كه وسواس افراد را از موضوع و كادر عكس ، به دوربيني كه دستشان است منحرف كرد ! "

( اين جمله گهر بار از خودم است !)
    واقعا ممنون.. امیدوارم این کمک گرفتن خانم امیری برای انتخاب دوربین، با وجود راهنمایی شما اساتید و عکاسان ، برای دوستان دیگه هم مفید بوده باشه.. (برای من که بود)

مسئله وسواسی هم که اشاره فرمودین واقعا مهمه و فکر میکنم اختصاصا در جامعه نجومی ما که علاقه مند به عکاسی میشن به شدت به وجود اومده..

دو گزینه ای که ارائه فرمودین حسن ختامی بود بر این قضیه فکر میکنم.. به لنز های مناسبی برای 60D هم اشاره فرمودین که احتمالا متناسب با بودجه بوده ؛ اگر به لنز های مناسبِ 5DmarkII هم اشاره بفرمایین دیگه تکمیله تکمیله و خود خانم امیری بقیه اش رو حل می کنن که همان دست در جیب کردن باشه.. (طوری که دیگه با 4.5 تموم بشه حالا یکم اینور یکم اونور تر مشکلی نیست)

اون جمله گهر بارم اگر نشه با طلای خالص نوشت، حداقل باید آب طلا گرفت..
    امضای ایشان
    رئیس خانه نجوم تبریز | عضو هیات موسس انجمن نجوم آیاز | www.AyazAstro.com

7. 7 کاربر مقابل از Emad Tabatabai عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

8. Top | #134
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

سلام ...

اگر قرار بر خرید 2 بادی دارید ، نظر من خرید یک 60d و یک 40d است . بعد از گذراندن اموزشهای لازم و کسب تجربه ، برای مادیفای کردن بدنه 40d اقدام فرمایید . ( حدود 250 هزار تومان هزینه دارد )

در مورد لنز ، با توجه به بودجه شما یک لنز فیکس ماننده 50mmf1.8 و یا 85mmf1.8 ( از کنون و یا زایس ) لنزهایی مانند canon 15-85 برای کارهای عمومی و در صورتی که به کارهایی از نوع پرتره نیز علاقه دارید یک لنز تله مانند 200-70 ( که چند ورژن دارد ) و لنزهای واید کنون از نوع L که در تمامی رنجها با توجه به نیاز شما باید خرید انجام گیرد و اما اینکه شما قصد عکاسی از اعماق اسمان را نیز دارد ، فقط تلسکپهای شکستی مانند ویلیام اپتیکس و اگر گیرتان امد یک تاکاهاشی جانانه ! تلسکوپ به تنهایی برای عکاسی کافی نیست و قطعات مکملی نیز جهت رفع عیوب و کامل کردن ویژگیها لازم هستند ( حدود 450 دلار از برند ویلیام)

در حقیقت هنگامی که شما برای خرید یک لنز با کیفیت با نشان سرخ رنگ کنون و حرف L برنامه ریزی می کنید به این معنی است که دیگر نیاز به توصه های من و دیگری ندارد و ابزارتان را خوب می شناسید ... خرید یک لنز ال هیچ توصیه خاصی ندارد مگر در موراد خاص که از حوصله این تاپیک خارج است ! خوب اگر یک 70-24 بخرید شاید در مواقعی بهتر از یک 105-24 باشد و اگر احتمالا بخواهید با این همه ابزار عکاسی از مجلس خانوادگی عکاسی کنید ، متوجه نیازتان به 105-24 می شود ( بماند که بنده یک ست نور هم برای عکاسی پرتره دارم ، به ان نیاز ندارید !!!) خوب پس 1000 دلار هم برای نورپردازی پرتره بدهکار می شوید !

پس نیازتان , علاقه و رشته مورد کار اهداف شما را نشانه گیری میکند ... ( شاید بهتر باشد فعلا فقط یک بادی دو رقمی و یک لنز کیت ارزان قیمت بخرید تا متوجه بشوید به چه ژانری علاقه مند هستید )

و اما مهم ترین قسمت کار ، یک مقر و سه پایه مناسب که باید بودجه برا برایشان حسابی کنار بگذارید . تهیه ابزار الات جانبی مقر مثل رابطهای تلسکوپها و ... را هم در نظر بگیرید .یک 055 از مانفروتو یا یک هد با کیفیت و کیف که حدود 350 دلار قیمت دارد ( شاید هم بیشتر ) یک مقر eq6 یا eq5 و دکلانشوری که برای کارهای نجومی کارایی داشته باشد با فیشهای مخصوص 40 دی و 60 دی( حدود 120 دلار ) . چند عدد فیلتر و باتری اضافی . و ابزار اتوگایدر که باید یک گاید اسکوپ نیز همرا ه داشته باشد . یک لپ تاپ و منابع تغذیه نیرو جهت راه اندازی لپ تاپ و دیگر دستگاه ها برای زمانی به اندازه یک شب عکاسی ...

میبینید که برای عکاسی از اعماق اسمان بودجه را باید 2 برابر افزایش دهید ! پس فقط به فکر بادی بودن ، فکر درستی نیست و یک برنامه ریزی مناسب ر زمانی و مالی نیاز است ...

-------------------------------

و اما چرا برندهایی مانند ویلیام و یا زایس را نام بردم ! شما از ابتدا به فکر خرید 5dII هستید ، پس ابزار الات حرفه ای را ترجیح می دهید ! ( حرفه ای یعنی چه ، مگر ما از راه عکاسی کسب درامد می کنیم )

------------------------------
    یک بدنه عالی مثل 1dx هم بعد از چند سال دیگر ارزش و اعتبار گذشته را ندارد ، اما همانطور که بارها اشاره کرده ام ، یک لنز قدیمی نیکون ساخت 20 سال پیش هم ، هنوز به خوبی لنزهای جدید ( شاید بهتر ) بر روی دوربین کار می کند و قدیمی و جدید ندارد ( اینجاست که ارزش نیکون و زایس و ویلیام مشخص می شود )

خوب من به چند روش جواب دادم ، اما اگر جای شما بودم ، یک سره به یک جا سر میزدم !!! منابع مطالعه عکاسی و شروع با ساده ترین نوع ابزار( البته از نوع بهترین ) و شناخت تک تک انها و پیشروی تا عکاسی با هابل !!!

موفق باشید .
    ویرایش توسط mh.noori : 01-01-2012 در ساعت 11:16 AM

9. 5 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

10. Top | #135
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

سلام به شما

ممنون از راهنماييتون...شايد بهتر باشه با 60d و لنزهايي كه معرفي كرديد عكاسي رو شروع كنم.... بازم ممنون
    ویرایش توسط هانیه امیری : 01-01-2012 در ساعت 04:12 PM

11. کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #136
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19
    تشکر شده 746 بار در 117 ارسال

ببخشید دوستان میتونم بپرسم چرا هیچ کس 5DII رو پیشنهاد نکرد؟چرا وقتی بودجه هست بهترین انتخاب انجام نشه؟این دوربین به همراه یک لنز canon 24-70 f/2.8 انتخاب رویایی خیلی از عکاسان هست.حالا که ایشون میتونند از همون ابتدا این انتخاب رو بکنند چرا توصیه نمی کنید؟60D رو نمیشه با 5DII مقایسه کرد.اگر بعدا ایشون بخوان عکاسی deep sky انجام بدن 5DII مادیفای میتونه خیلی خیلی خیلی بهشون کمک کنه.عکس های خارق العاده ی آقای ivan eder با این دوربین تهیه شده و جالبه اگه شما به گالری ایشون نگاه کنید همه ی عکس ها رو با ایزو 1600 تهیه کردند.در صورتی که با 5D میشه به راحتی با ایزو های بالاتر هم کار کرد بدون اینکه نویز افزایش چشم گیری پیدا کنه.میتونید برای دیدن چنین عکس هایی سری به گالری آقای ابوالفتح بزنید.عکس های آقای تفرشی از شیلی هم با همین دوربین گرفته شده و میتونید ببینید که حتی در تک فریم هایی با ایزو 3200 چقدر نویز پایین هست.
    واقعا برای من سخته درک کنم چرا این دوربین پیشنهاد نمیشه.

13. 3 کاربر مقابل از only orion عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

14. Top | #137
    کاربر ممتاز

عنوان کاربر
    کاربر ممتاز
    شماره عضویت
    301
    تشکر شده 3,243 بار در 483 ارسال

5dII عالی است . 70-24 هم از ان بهتر ... اما با در نظر گرفتن قیمت این عزیزان ، بودجه ایشون برای باقی مصالح

کافی به نظر نمی رسد ، مگر اینکه با

توجه به مواردی که عرض کردم ، برنامه ریزی علمی ، مالی و زمانی را اعمال کنند ...

------------------------------------------

مانت ایوان ادر را دیده اید ؟ به تنهایی بیش از 2 برابر 5dII قیمت دارد ، 5dII که هیچ ، اگر یک لارج فرمت را هم

روی یک مقر بی کیفیت قرار دهید خروجی مناسبی نداریم پس اگر قرار بر این است که عکاسی اعماق اسمان انجام

دهیم ( هدفهمان در اینده ) باید به فکر تهیه تجهیزات کامل باشیم نه فقط بادی ! وگرنه من اگر توانایی مالی

داشته باشم ، به جای 60D و 40D ( ستاپ خودم )2 بادی فول فریم هر چه گرانتر بهتر تهیه می کردم ...

15. 3 کاربر مقابل از mh.noori عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

16. Top | #138
    کاربر فعال
    مدیر تالار

عنوان کاربر
    ديوان سالار ويكی نجوم
    شماره عضویت
    1479
    تشکر شده 11,960 بار در 1,080 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدهادی نوری نمایش پست ها
    سلام ...

اگر قرار بر خرید 2 بادی دارید ، نظر من خرید یک 60d و یک 40d است . بعد از گذراندن اموزشهای لازم و کسب تجربه ، برای مادیفای کردن بدنه 40d اقدام فرمایید . ( حدود 250 هزار تومان هزینه دارد )

در مورد لنز ، با توجه به بودجه شما یک لنز فیکس ماننده 50mmf1.8 و یا 85mmf1.8 ( از کنون و یا زایس ) لنزهایی مانند canon 15-85 برای کارهای عمومی و در صورتی که به کارهایی از نوع پرتره نیز علاقه دارید یک لنز تله مانند 200-70 ( که چند ورژن دارد ) و لنزهای واید کنون از نوع L که در تمامی رنجها با توجه به نیاز شما باید خرید انجام گیرد و اما اینکه شما قصد عکاسی از اعماق اسمان را نیز دارد ، فقط تلسکپهای شکستی مانند ویلیام اپتیکس و اگر گیرتان امد یک تاکاهاشی جانانه ! تلسکوپ به تنهایی برای عکاسی کافی نیست و قطعات مکملی نیز جهت رفع عیوب و کامل کردن ویژگیها لازم هستند ( حدود 450 دلار از برند ویلیام)

در حقیقت هنگامی که شما برای خرید یک لنز با کیفیت با نشان سرخ رنگ کنون و حرف L برنامه ریزی می کنید به این معنی است که دیگر نیاز به توصه های من و دیگری ندارد و ابزارتان را خوب می شناسید ... خرید یک لنز ال هیچ توصیه خاصی ندارد مگر در موراد خاص که از حوصله این تاپیک خارج است ! خوب اگر یک 70-24 بخرید شاید در مواقعی بهتر از یک 105-24 باشد و اگر احتمالا بخواهید با این همه ابزار عکاسی از مجلس خانوادگی عکاسی کنید ، متوجه نیازتان به 105-24 می شود ( بماند که بنده یک ست نور هم برای عکاسی پرتره دارم ، به ان نیاز ندارید !!!) خوب پس 1000 دلار هم برای نورپردازی پرتره بدهکار می شوید !

پس نیازتان , علاقه و رشته مورد کار اهداف شما را نشانه گیری میکند ... ( شاید بهتر باشد فعلا فقط یک بادی دو رقمی و یک لنز کیت ارزان قیمت بخرید تا متوجه بشوید به چه ژانری علاقه مند هستید )

و اما مهم ترین قسمت کار ، یک مقر و سه پایه مناسب که باید بودجه برا برایشان حسابی کنار بگذارید . تهیه ابزار الات جانبی مقر مثل رابطهای تلسکوپها و ... را هم در نظر بگیرید .یک 055 از مانفروتو یا یک هد با کیفیت و کیف که حدود 350 دلار قیمت دارد ( شاید هم بیشتر ) یک مقر eq6 یا eq5 و دکلانشوری که برای کارهای نجومی کارایی داشته باشد با فیشهای مخصوص 40 دی و 60 دی( حدود 120 دلار ) . چند عدد فیلتر و باتری اضافی . و ابزار اتوگایدر که باید یک گاید اسکوپ نیز همرا ه داشته باشد . یک لپ تاپ و منابع تغذیه نیرو جهت راه اندازی لپ تاپ و دیگر دستگاه ها برای زمانی به اندازه یک شب عکاسی ...

میبینید که برای عکاسی از اعماق اسمان بودجه را باید 2 برابر افزایش دهید ! پس فقط به فکر بادی بودن ، فکر درستی نیست و یک برنامه ریزی مناسب ر زمانی و مالی نیاز است ...

-------------------------------

و اما چرا برندهایی مانند ویلیام و یا زایس را نام بردم ! شما از ابتدا به فکر خرید 5dII هستید ، پس ابزار الات حرفه ای را ترجیح می دهید ! ( حرفه ای یعنی چه ، مگر ما از راه عکاسی کسب درامد می کنیم )

یک بدنه عالی مثل 1dx هم بعد از چند سال دیگر ارزش و اعتبار گذشته را ندارد ، اما همانطور که بارها اشاره کرده ام ، یک لنز قدیمی نیکون ساخت 20 سال پیش هم ، هنوز به خوبی لنزهای جدید ( شاید بهتر ) بر روی دوربین کار می کند و قدیمی و جدید ندارد ( اینجاست که ارزش نیکون و زایس و ویلیام مشخص می شود )

خوب من به چند روش جواب دادم ، اما اگر جای شما بودم ، یک سره به یک جا سر میزدم !!! منابع مطالعه عکاسی و شروع با ساده ترین نوع ابزار( البته از نوع بهترین ) و شناخت تک تک انها و پیشروی تا عکاسی با هابل !!!

موفق باشید .

سلام آقاي نوري.
    ممنون از راهنمايي كاملتون. حتما در انتخابم از راهنمايي هاي شما استفاده خواهم كرد. خيلي كامل و مفيد جواب دادين.

17. 2 کاربر مقابل از هانیه امیری عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

18. Top | #139
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1215
    تشکر شده 617 بار در 102 ارسال

سلام دوستان ،
    یه سوال داشتم ، من تازه می خوام اولین دوربین dslr ام رو بخرم ، آقای تفرشی گفتن سه رقمی نگیر 60d بخر ، به نظر شما میرزه یه 60d با دو تا لنز از دبی بیارم یا نه ( با توجه به گرون شدن دوربین طی دو سه روز گذشته ) ، اگه کسی قیمت 60d و 5d رو تو دبی ( که فکر کنم با بقیه جاهای دنیا به جز ایران یکی باشه ) داره ، لطف کنه به من بگه تا بتونم تصمیم درست بگیرم .
    امضای ایشان
    www.partoag.com
    منجمان کشور ها ، متحد شوید

19. کاربر مقابل از behnood عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

20. Top | #140
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    1215
    تشکر شده 617 بار در 102 ارسال

دوربین عکاسی مناسب عکاسی نجومی         
    دوستان یه سوال دیگه هم هست که یادم رفت بپرسم ؛
    بودجه من حدودا ۲ملیون تومان است و می خواهم هم عکاسی منظره کنم و هم عکاسی آسمان ( البته فعلا قصد ندارم دوربین رو مادفای کنم ) و با توجه به این که برای دوربین حدود ۱ملیون و سیصد بدون لنز باید خرج کنم ، چه لوازم جانبی و لنز هایی می تونم بگیرم .
    امضای ایشان
    www.partoag.com
    منجمان کشور ها ، متحد شوید

صفحه 14 از 53 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع